វប្បធម៌ កាក់ ចន្ធី ជាអ្នកចម្រៀងចម្បងក្នុងក្រុមតន្រ្តីរ៉ក់ The Cambodia Space Project និងត្រូវបានគេស្គាល់ថា ជាប៉ែន រ៉ន ក្នុងសហសម័យ, ការបាត់បង់ជីវិតរបស់តារាចម្រៀងរ៉ក់ កាក់ ចន្ធី ធ្វើឱ្យអ្នកគាំទ្រមានការភ្ញាក់ផ្អើលនិងសោកសង្រេង ភ្នំពេញ៖ «Rock'n'Roll គឺជាបទចម្រៀងមួយដែលធ្វើឲ្យយើងសប្បាយ បំភ្លេចទុក្ខ។ អ្វីដែលយើងពិបាកចិត្ត យើងអាចច្រៀងបំភ្លេច ឬស្តាប់បទចម្រៀង Rock'n'Roll... วันศุกร์, สิงหาคม 24, 2561 0
វប្បធម៌ តារាចម្រៀង Rock 'n' Roll ខ្មែរដ៏ល្បីគឺអ្នកស្រី កាក់ ចន្ធី បន្សល់ទុកស្នាដៃជាច្រើនក្រោយទទួលមរណភាព-The Cambodian Space Project បទចម្រៀងទាំងនោះរួមមានបទចម្រៀង Rock'n'Roll របស់ខ្មែរ កាលពីទសវត្សរ៍ឆ្នាំ១៩៦០ និងចម្រៀងបង្កើតថ្មីផ្ទាល់ខ្លួន ដូចជាបទ «ឆ្នាំអូន១៦» បទ «ផ្អែមណាស់ស្នេហា»... วันศุกร์, สิงหาคม 24, 2561 0
នយោបាយ អតីតប្រធានគណបក្សសង្គ្រោះជាតិ លោក សម រង្ស៊ី ប្ដេជ្ញាថានឹងចូលរួមការបោះឆ្នោតជាតិខាងមុខឲ្យបាន -CNRP vow to join election 2018 លោក សម រង្ស៊ី ប្រធានចលនាសង្គ្រោះជាតិ កាលពីថ្ងៃទី១៤ មេសា ប្ដេជ្ញាថា គណបក្សសង្គ្រោះជាតិនឹងចូលរួមបោះឆ្នោតបាន ពីព្រោះថា របបលោក ហ៊ុន សែន មិនអាចបោះឆ្នោតដែលគ្មានដៃគូ... วันอาทิตย์, เมษายน 15, 2561 0
សង្គម ហិហិ សិល្បៈ វប្បធម៌ខ្មែរ កំពុងតែសាបព្រោះបណ្ដុះចង្វាក់បែកស្លុយនឹងឆ្កែកើនឡើង ក្នុងយុគតេជោរឆ្កែឡើងដៃប្លន់អំណាចគ្រប់គ្រងខេមររដ្ឋ ខណៈអ្នកជំនាញខាងអភិរក្ស សិល្បៈ វប្បធម៌ខ្មែរ បារម្ភពីការផលិតបទបែកស្លុយនេះ ! អ្នកជំនាញខាងអភិរក្ស សិល្បៈ វប្បធម៌ខ្មែរ បារម្ភពីការផលិតបទចម្រៀងញាក់កន្ត្រាក់អារម្មណ៍ ដែលគេនិយមហៅថា ចង្វាក់បែកស្លុយនោះ កើនឡើងក្នុងឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិ... วันศุกร์, เมษายน 13, 2561 0
ច្បាប់ ក្ដៅៗហុយៗ៖ មេធាវីរបស់កាសែតខេមបូឌាដេលីស្នើឲ្យតុលាការកោះហៅសារព័ត៌មាន Fresh News សវនាការនៅថ្ងៃទី១២ ខែមេសានេះ ដែលពាក់ព័ន្ធនឹងសំណុំរឿងបរិហារកេរ្តិ៍ ដែលខាងអគ្គនាយកដ្ឋានពន្ធដាររបស់របបលោក ហ៊ុន សែន ប្ដឹងម្ចាស់សារព័ត៌មាន ឌឹ ខេមបូឌា... วันพฤหัสบดี, เมษายน 12, 2561 0
សេដ្ឋកិច្ច អាសន្នធំហើយ កម្ពុជានឹងជួបវិបត្តិសេដ្ឋកិច្ចធ្ងន់ធ្ងរបំផុត!៖ ធនាគារពិភពលោក ព្រមានពីហានិភ័យសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាដោយសារអស្ថិរភាពនយោបាយ ! - World bank warn Cambodia economic អាសន្នធំហើយ កម្ពុជានឹងជួបវិបត្តិសេដ្ឋកិច្ចធ្ងន់ធ្ងរបំផុត!៖ ធនាគារពិភពលោក ព្រមានពីហានិភ័យសេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជាដោយសារអស្ថិរភាពនយោបាយ ! ធនាគារពិភពលោក... วันพฤหัสบดี, เมษายน 12, 2561 0
នយោបាយ សយ សុភាព ពាលខ្លៅរឿងការទូត នៅតែមិនរៀងចាល ប្រើសំដីអសុរោះគូថវាទ វាយប្រហារលោក លោក សម រង្ស៊ី រឿងបំពេញទស្សនកិច្ចនៅប្រទេសជប៉ុន ! គិតទៅលោក សយ សុភាព នៅតែមិនរៀងចាល។ កាលពីឆ្នាំ២០១៣ គាត់ហ៊ានស្បថថាបើលោក សម រង្សុី បានចូលស្រុកខ្មែរវិញ គាត់នឹងកោសក់ ទីបំផុតលោក សម រង្សុី បានចូលស្រុកវិញ តែគាត់ធ្វើព្រងើយទាំងគ្មានក្តីអៀនខ្មាស់។... วันพฤหัสบดี, เมษายน 12, 2561 0
Newsit ក្ដៅៗហុយៗ៖ សភាសហរដ្ឋអាមេរិកទាមទារឲ្យមានការផ្លាស់ប្តូរនាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុនហ្វេសប៊ុក - Lawmakers demand changes FB CEO ក្រុមអ្នកតាក់តែងច្បាប់អាមេរិក កាលពីថ្ងៃអង្គារបានទាមទារឲ្យក្រុមហ៊ុនហ្វេសប៊ុក មានការការពារល្អជាងមុននូវទិន្នន័យបុគ្គល ដោយនាយកក្រុមហ៊ុនគឺលោក... วันพฤหัสบดี, เมษายน 12, 2561 0